Powrót do pracy i pozostawienie dziecka pod opieką niani

Oczywiste jest to że powrót mamy do pracy jest dla dziecka sytuacją stresową. Po okresie, kiedy angażujemy się całkowicie w opiekę nad dzieckiem, kiedy tak naprawdę poznajemy się i zaczynamy coraz lepiej rozumieć przychodzi taki moment, kiedy musimy ten stan zerwać i wrócić do pracy czyli innego zupełnie świata. Dobrze jest, kiedy powrót mamy do pracy dzieje się stopniowo, tak żeby można było zaadoptować się do kolejnej zmiany szczególnie chodzi tutaj o dziecko.

Budowa hal stalowych
http://iceberg.com.pl/
Hale i konstrukcje stalowe, urządzania chłodnicze.
Zapoznaj się z ofertą firmy Iceberg.

Emocje związane z rozstaniem często są trudne do opanowania. Na mamashouse.pl znajdziemy garść porad , jak pomóc dziecku łagodnie przejść przez ten trudny etap. Wielu rodziców korzysta z możliwości opiekowania się dzieckiem do pierwszego roku, niektórzy wracają do pracy wcześniej. Jednak większość mam wraca w końcu do pracy . Pojawia się pytanie, jak zorganizować opiekę nad maluchem ? jest to nie lada wyzwanie dla każdej mamy i ogromny stres. Niektórzy mają to szczęście że dzieckiem opiekować mogą się dziadkowie i wtedy sprawa jest jasna i prosta. Jednak niewiele osób może liczyć na taką pomoc. Bardzo często jest tak ze babcia jeszcze pracuje zawodowo, inna mieszka daleko i nie mogą pomóc.

W takiej sytuacji zostaje zatrudnienie opiekunki dla dziecka .Będzie to bardzo ważny trudny etap w waszym życiu i bardzo ważne jest też, by odpowiednio na rozstanie przygotować emocjonalnie siebie i dziecko .Każde dziecko jest inne i inaczej przeżywa swoje pierwsze rozstania .Aby jakoś zmniejszyć stres związany z tą nową sytuacją najlepiej zmiany wprowadzać stopniowo, to ułatwi Wam rozstanie. Najlepsza metodą będzie zostawianie dziecka na kilka godzin , na początku zacznijmy od 2 godzin i stopniowo zwiększajmy ilość czasu , aż w końcu dziecko przyzwyczai się i nie będzie zauważało tej różnicy w czasie. Jest to bardzo przydatna metoda i sprawdzona.

Ważne jest nastawienie psychiczne dziecka i przygotowanie go do nowej sytuacji , należy dużo rozmawiać z dzieckiem o tym, co ma nastąpić. W rozluźnieniu całej tej sytuacji pomaga też wspólne czytanie książeczek, które opisują dokładnie pierwsze rozstanie innych w takiej samej czy podobnej sytuacji . Poprzez takie czytanie dziecko lepiej może zrozumieć emocje, które przeżywa i które nim kierują w danym momencie . Najważniejsze jest by w całej tej trudnej sytuacji być razem i wspólnie się wspierać , a kluczowa okazuje się tutaj miłość do dziecka.

Podobne wpisy: